O Błękitnym ekoFeście

1_2024-04-05_14:29:55.png

Witaj na stronie „Błękitnego ekoFestu”!

Cieszymy się, że tu jesteś! Pragniemy podzielić się z Tobą pasją do zdrowego życia, ekologii i piękna naszej planety, a szczególnie. Błękitny ekoFest to wyjątkowe wydarzenie, które łączy zabawę, edukację i troskę o środowisko w jedno.

Kiedy i gdzie?

Zapraszamy Cię 8 czerwca 2024 roku, od godziny 11:00 do 19:00, do Parku Śląskiego - największego parku miejskiego w Europie. To miejsce pełne zieleni i inspirujących atrakcji.

O czym jest „Błękitny ekoFest”?

To piknik rodzinny, pełen pozytywnej energii, gdzie możesz odkrywać nowe sposoby dbania o naszą planetę. Będziemy razem cieszyć się aktywnością sportową, inspirującymi prezentacjami, ciekawymi wystawami oraz występami kulturalnymi.

Zajęcia sportowe dla wszystkich!

Przygotowaliśmy wiele atrakcji sportowych, w tym zajęcia indoor cycling, jogi na świeżym powietrzu oraz pokazy karate. Dla najmłodszych przewidujemy również animacje ruchowe oraz różnorodne zabawy.

Odkryj i naucz się razem z nami!

Część edukacyjna „Błękitnego ekoFestu” to okazja do interaktywnego poznawania ekologii. W programie znajdziesz wykłady, prezentacje i warsztaty, prowadzone przez doświadczonych ekspertów. Nauczysz się o ochronie wody i powietrza, o zrównoważonym rozwoju, zdrowiu i rozrywce.

Dodatkową atrakcją będzie "Eksperymentarium" - miejsce, gdzie eksplorować będziesz tajniki środowiska naturalnego człowieka.

Odwiedź wystawy i punkty informacyjne!

Odkryj ponad 20 stoisk informacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez różne instytucje i organizacje, które dzielą się wiedzą na temat naszego środowiska. Będzie również mini księgarnia z książkami o tematyce ekologicznej oraz klimatycznej.

Nie omiń dodatkowych atrakcji!

Poza głównym programem, „Błękitny ekoFest” oferuje szereg dodatkowych atrakcji, które uprzyjemnią Ci pobyt i zapewnią niezapomniane doznania. Od food trucków serwujących zdrowe potrawy po konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego i pożarowego oraz mini koncerty - każdy znajdzie coś dla siebie. Strefa relaksu zapewni również chwilę wytchnienia, pozwalając na odpoczynek w przyjemnej atmosferze.

Chcesz mieć swoje drzewo w województwie śląskim?

Sadzenie drzew dla lepszej przyszłości! Jesteśmy dumni z naszej inicjatywy posadzenia aż 1000 drzew z okazji „Błękitnego ekoFestu”. Za każdą osobę, która przyjdzie na nasze wydarzenie, posadzimy drzewo w jej imieniu. To oznacza, że każda osoba, która uczestniczy w naszym spotkaniu, będzie miała swoje drzewo w województwie śląskim. Dołącz do nas i bądź częścią tej wyjątkowej akcji, która wpisuje się w ramy unijnej Strategii Bioróżnorodności 2030.

Organizatorzy i współorganizatorzy

Głównym organizatorem wydarzenia jest Województwo Śląskie, a współorganizatorami Park Śląski, Stadion Śląski, Miasto Chorzów oraz agencja Aplan Media.

Bądź częścią zmiany i baw się dobrze!

Dołącz do nas, aby wspólnie tworzyć lepszą przyszłość dla naszej planety. „Błękitny ekoFest” to więcej niż tylko piknik - to radość, wspólnota i zaangażowanie. Do zobaczenia na wydarzeniu!

loga Śląskie. Przywracamy błękit, Life, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Województwa Śląskiego
Projekt zintegrowany LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego realizowany jest przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
LIFE20 IPE/PL/000007 - LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Inwestycji i Projektów Regionalnych
Regionalne Centrum Ekoinformacji

ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice
siedziba: Dąbrowskiego 23
phone: +48 (32) 77 40 554
e-mail: przywracamyblekit@slaskie.pl 
godziny pracy: 7:30 - 15:30

Strona internetowa Województwa Śląskiego: slaskie.pl
Powrót na początek strony