Szkolenie w Gminie Kroczyce dotyczące przestrzegania uchwały antysmogowej

Zespół dronowy z ekodoradczynią.

Instytut Technologii Paliw i Energii przeprowadził szkolenie dla pracowników Urzędu Gminy Kroczyce dotyczące przestrzegania uchwały antysmogowej.

Wizyta miała na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza oraz przedstawienie rozwiązań technologicznych, które mogą pomóc w walce z tym problemem.

W trakcie szkolenia pracownicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie są główne przyczyny smogu oraz jakie są sposoby na jego ograniczenie. Przedstawiono im także nowoczesne technologie, które pozwalają na mierzenie jakości powietrza w czasie rzeczywistym oraz na bieżące kontrolowanie poziomu zanieczyszczeń. Dzięki temu szkoleniu pracownicy zyskali niezbędne narzędzia i wiedzę, które pozwolą im działać skutecznie w walce z problemem smogu.

Jednym z najciekawszych elementów wizyty Instytutu w gminie Kroczyce był pokaz z wykorzystaniem drona. Dron ten został wyposażony w specjalistyczne czujniki, które umożliwiły dokładne pomiary jakości powietrza w różnych punktach gminy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy Gminy Kroczyce mogą poznać dokładne parametry jakości powietrza w swojej okolicy i podejmować świadome decyzje na temat swojego zdrowia i bezpieczeństwa.

Warto podkreślić, że inicjatywa Instytutu Technologii Paliw i Energii jest bardzo ważna w kontekście walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Smog to problem, który dotyka coraz większej liczby miejscowości, a jego konsekwencje są bardzo poważne dla zdrowia mieszkańców. Dlatego takie szkolenia i pokazy technologiczne są nie tylko ciekawostką, ale przede wszystkim praktycznym narzędziem, które może pomóc w rozwiązaniu problemu złej jakości powietrza.

Dzięki szkoleniu pracownicy zyskali wiedzę i umiejętności, które pozwolą im działać skutecznie w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Natomiast pokaz z wykorzystaniem drona pokazał, że dzięki nowoczesnym technologiom można skutecznie kontrolować jakość powietrza i działać na rzecz ochrony środowiska.

Planowane są kolejne szkolenia w Gminie Kroczyce oraz innych gminach województwa śląskiego.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Śląskie. Przywracamy błękit”.

loga Śląskie. Przywracamy błękit, Life, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Województwa Śląskiego
Projekt zintegrowany LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego realizowany jest przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
LIFE20 IPE/PL/000007 - LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Inwestycji i Projektów Regionalnych

Regionalne Centrum Ekoinformacji 

 

ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice

siedziba: Dąbrowskiego 23

phone: +48 (32) 77 40 554


e-mail: przywracamyblekit@slaskie.pl

godziny pracy: 7:30 - 15:30

Logo Śląskie

Powrót na początek strony