O jakości powietrza na Dniach Żarnowca

Dwie dziewczynki na pikniku trzymające kolorowanki o tematyce ekologicznej.

23 lipca 2024 roku z okazji  „Dnia Żarnowca” odbył się wspaniały festyn, podczas którego nie zabrakło również ekologicznego stoiska ekodoradczyni Gminy Żarnowiec Iwony Gębki.

Takie wydarzenia, to doskonała okazja do tego, aby mieszkańcy pomiędzy wspaniałą zabawą mieli możliwość spotkania z ekodoradczynią, która bardzo chętnie udzielała cennych wskazówek i porad z zakresu ochrony środowiska. Mieszkańcy  mogli zasięgnąć wielu porad odnośnie dostępnych form dofinansowania. Udział w wydarzeniu był ważnym elementem zachęcającym do podejmowania bardziej proekologicznych wyborów i działań w życiu codziennym. Było to miejsce, w którym mieszkańcy Żarnowca i okolic mogli dowiedzieć się, jakie działania ekologiczne mogą podjąć na co dzień, aby wspólnie troszczyć się o środowisko naturalne i przyczynić się do poprawy jakości życia w Gminie Żarnowiec.

Podczas wydarzenia nie tylko dorośli znaleźli coś dla siebie na stoisku ekodoradczyni. Najmłodsi uczestnicy imprezy mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach, które miały na celu edukację ekologiczną w formie zabawy. Ekodoradczyni przeprowadziła specjalne warsztaty dla dzieci, podczas których mogły one rozwijać swoje umiejętności oraz zdobywać wiedzę poprzez rozwiązywanie quizów i malowanie kolorowanek z motywami ekologicznymi.

Wiele stoisk z lokalnymi wyrobami i kulinariami zachęcało do degustacji smakowitych potraw i zakupu unikatowych pamiątek. Działały również punkty informacyjne, gdzie można było dowiedzieć się więcej o historii i kulturze Żarnowca oraz o lokalnych atrakcjach turystycznych.

Podczas Dni Żarnowca odbyły się także występy artystyczne z udziałem lokalnych zespołów muzycznych, grup tanecznych i solistów. Scena tętniła energią, a publiczność aktywnie wspierała występujących, tworząc wyjątkową atmosferę wzajemnej radości.

Wszystkie osoby, które zawitały do punktu ekodoradczyni otrzymały ekologiczne upominki oraz gadżety, które zostały zakupione i sfinansowane z funduszy projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy Błękit”.

Tekst i zdjęcia: Iwona Gębka

loga Śląskie. Przywracamy błękit, Life, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Województwa Śląskiego
Projekt zintegrowany LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego realizowany jest przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
LIFE20 IPE/PL/000007 - LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Inwestycji i Projektów Regionalnych
Regionalne Centrum Ekoinformacji

ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice
siedziba: Dąbrowskiego 23
phone: +48 (32) 77 40 554
e-mail: przywracamyblekit@slaskie.pl 
godziny pracy: 7:30 - 15:30

Strona internetowa Województwa Śląskiego: slaskie.pl
Powrót na początek strony