Ekodetektywi w Żarnowcu

Uczniowie oglądający spektakl.

20 marca 2024 roku w żarnowieckim Domu Kultury zostało zaprezentowane niezwykłe przedstawienie ekologiczne dla dzieci zatytułowane „Ekodetektywi”. Aktorzy z Krakowskiego Biura Promocji Kultury, na zaproszenie ekodoradczyni Iwony Gębki, w ciekawy i zabawny sposób przedstawili, jak dbać o naszą planetę. Był to niezwykle inspirujący spektakl, który nie tylko dostarczył rozrywki, ale także skłaniał do refleksji nad naszym wpływem na środowisko naturalne oraz zachęcał do aktywnego zaangażowania w ochronę przyrody.  

Dzięki spektaklowi młodzież mogła zrozumieć, jakie są skutki zanieczyszczeń i jakie działania mogą być podjęte, aby je zmniejszyć. Uczniowie dostrzegli, że każda osoba może przyczynić się do ochrony środowiska poprzez proste, codzienne wybory. Przedstawienie pokazało, że współpraca i zaangażowanie społeczności lokalnych są kluczowe dla skutecznej ochrony środowiska. Młodzi widzowie mogli wyciągnąć nauki o poszanowaniu natury, odpowiedzialnym zachowaniu i wspólnym dążeniu do ochrony planety.

Spektakle teatralno-ekologiczne stanowią najlepszą formę edukacji ekologicznej wśród najmłodszych, gdyż znakomicie utrwalają i poszerzają wiedzę na temat ochrony powietrza oraz walki z niską emisją, a także zachęcają do walki z zanieczyszczeniami naszego środowiska.

Tekst i zdjęcia: Iwona Gębka, ekodoradczyni Gminy Żarnowiec

loga Śląskie. Przywracamy błękit, Life, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Województwa Śląskiego
Projekt zintegrowany LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego realizowany jest przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
LIFE20 IPE/PL/000007 - LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Inwestycji i Projektów Regionalnych
Regionalne Centrum Ekoinformacji

ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice
siedziba: Dąbrowskiego 23
phone: +48 (32) 77 40 554
e-mail: przywracamyblekit@slaskie.pl 
godziny pracy: 7:30 - 15:30

Strona internetowa Województwa Śląskiego: slaskie.pl
Powrót na początek strony