„EkoDetektywi” i „Drzewo życia” – spektakle o tematyce ekologicznej w Gminie Kroczyce

Aktor z dziećmi na scenie.

Grudzień w Gminie Kroczyce był czasem niezapomnianych chwil, dzięki działaniom w ramach projektu LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit". Wydarzenie zorganizowała ekodoradczyni Aneta Szczechla, przenosząc uczestników w fascynujący świat ekologii w profesjonalny, a zarazem zabawny sposób.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych z Gminy Kroczyce, tworząc grupę liczącą około 150 osób zainteresowanych działaniami proekologicznymi. Spektakle nie tylko poruszały tematykę zanieczyszczeń powietrza, smogu, niskiej emisji oraz odnawialnych źródeł energii, ale także skupiły się na interakcji z widownią. Dzięki temu uczniowie stali się aktywnymi uczestnikami, rozwiązując różnorodne zadania oraz łamigłówki w ciekawy i kreatywny sposób, poszerzając jednocześnie swoją wiedzę ekologiczną.

Również tematyka recyklingu oraz segregacji śmieci była poruszana podczas spektaklu, co dodatkowo wzmocniło przekaz o konieczności troski o środowisko. Całość została uzupełniona tematyczną oprawą, scenografią, strojami i efektownym puszczaniem dymów, nadając spektaklom niepowtarzalny klimat.

„EkoDetektywi” i „Drzewo życia” nie ograniczały się jednak do roli formy rozrywki - okazały się skutecznymi narzędziami edukacyjnymi. Wydarzenia tego typu stanowią znakomitą inicjatywę, ukazującą młodym ludziom, jakie konkretne kroki mogą podjąć na rzecz ochrony naszej planety. Inspirowanie młodego pokolenia do działań na rzecz czystego powietrza stanowi istotny element w promowaniu świadomości ekologicznej.

Gmina Kroczyce udowodniła, że ekologia może być nie tylko edukacyjna, ale również pasjonująca i angażująca. Inicjatywy takie jak ta stanowią istotny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości, w której młode pokolenie zrozumie swoją rolę w ochronie środowiska. Wydarzenie pokazało, że dbałość o przyrodę może być równie ekscytująca, co pouczająca.

Tekst i zdjęcia: Aneta Szczechla, ekodoradczyni Gminy Kroczyce

loga Śląskie. Przywracamy błękit, Life, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Województwa Śląskiego
Projekt zintegrowany LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego realizowany jest przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
LIFE20 IPE/PL/000007 - LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Inwestycji i Projektów Regionalnych
Regionalne Centrum Ekoinformacji

ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice
siedziba: Dąbrowskiego 23
phone: +48 (32) 77 40 554
e-mail: przywracamyblekit@slaskie.pl 
godziny pracy: 7:30 - 15:30

Strona internetowa Województwa Śląskiego: slaskie.pl
Powrót na początek strony