Dzień Dziecka w Małoszycach

Uczestnicy zabawy z okazji Dnia Dziecka.

3 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Małoszycach odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka, podczas której zorganizowano stoisko ekodoradcy Iwony Gębki.

Taka inicjatywa  łączy przyjemne z pożytecznym, dając najmłodszym szansę na naukę ekologii w atrakcyjny sposób.

Dzieci miały okazję spędzić czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i uczestnicząc w różnorodnych zawodach sportowych. Kolorowały rysunki o tematyce ekologicznej, rozwiązywały quizy, grały w gry ekologiczne. Przez zabawę dzieci miały okazję nauczyć się czegoś o ochronie środowiska. Dzień Dziecka  pokazał nam wszystkim, że dbanie o naszą planetę może być nie tylko konieczne, ale także przyjemne i pełne radości.

Rodzice mieli też okazję porozmawiać z ekodoradczynią na tematy związane z wymianą źródeł ciepła, termomodernizacji budynków, nowych programów pomocowych i źródeł finansowania.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów, rodziców, wydarzenie przebiegło w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Było to niezapomniane święto, które na długo pozostanie w pamięci dzieciaczków. To dzieci w przyszłości staną się gospodarzami naszej planety.

Tekst i zdjęcia: Iwona Gębka, ekodoradczyni Gminy Żarnowiec

loga Śląskie. Przywracamy błękit, Life, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Województwa Śląskiego
Projekt zintegrowany LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego realizowany jest przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
LIFE20 IPE/PL/000007 - LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Inwestycji i Projektów Regionalnych
Regionalne Centrum Ekoinformacji

ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice
siedziba: Dąbrowskiego 23
phone: +48 (32) 77 40 554
e-mail: przywracamyblekit@slaskie.pl 
godziny pracy: 7:30 - 15:30

Strona internetowa Województwa Śląskiego: slaskie.pl
Powrót na początek strony