Choinkowe ekoozdoby w Szkolnym Zespole Antysmogowym w Żarnowcu

Grupa dzieci prezentująca ekoozdoby choinkowe.

15 grudnia 2023 roku odbyło się spotkanie Szkolnego Zespołu Antysmogowego „Młodzi Ekolodzy” z Iwona Gębką, ekodoradczynią Gminy Żarnowiec. Dzieci zapoznały się z projektem LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”, jego celami i zakresem działania. Była to też podstawa do rozmowy i  organizacji akcji tworzenia ekologicznych ozdób choinkowych.

Uczniowie dyskutowali na temat celu akcji, którym jest promowanie świadomego i ekologicznego podejścia do świąt Bożego Narodzenia, między innymi poprzez tworzenie ozdób z materiałów przyjaznych dla środowiska. Zespół analizował różne projekty ozdób choinkowych, które można łatwo zrealizować przy użyciu ekologicznych materiałów. Uczestnicy spotkanie wykonali też własnoręcznie ekoozdoby choinkowe.

Spotkanie zakończyło się gotowością do wspólnego zaangażowania w akcję. Członkowie Szkolnego Zespołu Antysmogowego wyrazili nadzieję, że inicjatywa przyczyni się do większej świadomości ekologicznej w okresie świątecznym.

Na zakończenie spotkania dzieci dostały drobne upominki oraz  plakaty i ulotki informujące o projekcie.

Tekst i zdjęcia: Iwona Gębka, ekodoradczyni Gminy Żarnowiec

loga Śląskie. Przywracamy błękit, Life, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Województwa Śląskiego
Projekt zintegrowany LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego realizowany jest przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
LIFE20 IPE/PL/000007 - LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Inwestycji i Projektów Regionalnych
Regionalne Centrum Ekoinformacji

ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice
siedziba: Dąbrowskiego 23
phone: +48 (32) 77 40 554
e-mail: przywracamyblekit@slaskie.pl 
godziny pracy: 7:30 - 15:30

Strona internetowa Województwa Śląskiego: slaskie.pl
Powrót na początek strony